Satış Sözleşmesi

Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda şatış sözleşmesini okuduklarını ve onayladıklarını kabul etmiş sayılırlar.
Satış Sözleşmesi
www.teknikhirdavatcim.com ile Müşteri arasındaki Sanal Ortamda Satış Sözleşmesidir.

Madde - 1

Iş bu sözleşmenin konusu, satıcının, alıcıya satısını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır. Kanunu detaylı olarak incelemek için lütfen tıklayınız.

Madde - 2

SATICI BILGILERI

TEKNİKHIRDAVATÇIM MAKİNA VE KESİCİ TAKIM SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ( bundan sonra teknikhirdavatcim.com yada SATICI olarak anılacaktır. )
Adres: Başak mah. Mevlana celaleddini rumi cad. 4.Etap 1.Kısım L-03/13 Başakşehir / İSTANBUL
e-mail: info@teknikhirdavatcim.com
Tel: +90 212 488 47 08
Fax: +90 212 488 47 07
( Resmi yazışma adresimizdir . Tüm ürün teslimlerimiz depolarımızdan gerçekleşmektedir. Hiçbir şekilde ürün teslimi yazışma adresimizden yapılmamaktadır. )
.....................................................................


Madde - 3

ALICI BILGILERI
Tüm üyeler: TEKNİK HIRDAVATÇIM MAKİNA VE KESİCİ TAKIM SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ   Firmasının e-ticaret mağazası //www.teknikhirdavatcim.com 'a üye olup alışveriş yapan tüm alıcılar. (Bundan sonra ALICI veya MÜŞTERİ olarak anılacaktır.)

Madde - 4
SÖZLESME KONUSU VE ÜRÜN BILGILERI:

Mal/Ürün veya Hizmetin; Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Şeklinin belirlenmesidir. SATICI , teknikhirdavatcim.com da yer alan Tüm Ürünlerin; Özellik,Fiyat,Nitelik,Adet,Renk,Kaplama,Satış Bedeli,Teknik Özellikleri,Türü ve Ödeme şekillerinde değişiklik yapma yetkisine sahiptir ve bu değişikliklerden ALICI'yı haberdar etmek gibi bir yükümlülüğü yoktur ve ALICI'ya haber vermeksizin değiştirebilir.

Madde - 5
GENEL HÜKÜMLER
5.1 - ALICI, Madde 4te belirtilen sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
5.2 - Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için alıcının yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde alıcı veya gösterdiği adresteki kişi veya kuruluşa teslim edilir.
5.3 - Sözleşme konusu ürün, alıcıdan başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi veya kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.
5.4 " SATICI , sözlesme konusu ürünün saglam, eksiksiz, sipariste belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.
5.5 - Sözlesme konusu ürünün teslimatı için iş bu sözlesmenin elektronik ortamda onaylanmış olması ve satış bedelinin alıcının tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
5.6 - Ürünün tesliminden sonra alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkişiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI ya ödememesi halinde, ALICI kendisi veya satış sözleşmesinde belirttiği kişi veya kuruma teslim edilmiş olan ürünü 3 iş günü içinde SATICI ya göndermek zorundadır. Böyle bir durumda nakliye giderleri ALICI'ya aittir ve ALICI mevzu bahis olan ürünü kullanmış ise ( satışa sunulduğunda kusurlu sayılacak şekilde kullanılma yada sanayi ürünlerinde tabir edilen kullanılmış mal statüsüne girmesi ) bedelini SATICI'ya ödemek ile yükümlüdür ve bu yükümlülüğü kabul eder.
5.7 - SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişinin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değistirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde, SATICI 7 gün içinde alıcıya ait kredi kartı fişinin iptali ve ilgili tutarın ALICI'nın hesabına iade edilmesi konusunda ilgili banka nezdinde girisimde bulunur ve yapılan islem elektronik posta aracılığı ile ALICI'ya bildirilir. Böyle bir durumda ilgili bankadan kaynaklanan gecikmelerden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.
5.8 - ALICI ve/veya ALICInın teslimat yapılmasını istediği kişi ve/veya kurumlara teslim edilmiş olan mekanik aksamlı ürünlerin arızalı veya bozuk olması durumunda, garanti şartları içinde gerekli onarım veya değiştirme işleminin yapılması için ilgili ürün veya ürünler SATICIya, ALICI tarafının teslim aldığı tarihten başlayarak 7 gün içinde gönderilir ve nakliye giderleri SATICI tarafından karşılanır. Böyle bir durumda 7 günlük sürenin dolması halinde, ALICI teslim almış olduğu ürünü ilgili servisine götürmek zorundadır.
5.9- Is bu sözlesme, ALICI tarafından elektronik olarak onaylandıktan (üyelik gerçekleştirildiğinde beyan edilen ve ALICI tarafından okunduktan sonra üyelik gerçekleşmektedir ki üyelik işlemi gerçekleşmesi ile birlikte satış sözleşmesinin ALICI tarafından okunduğu onayı alınır) sonra yani üyelik itibariyle geçerlilik kazanır. Herbir satışta Satış sözleşmesi kayıtlarda yer aldığından her satış için kontrol edilebilirdir.


Madde - 6
CAYMA HAKKI:
ALICI, sözlesme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren yedi (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılabilmesi için bu süre içinde SATICIya faks veya elektronik posta ile bildirimde bulunulması ve ürünün 7. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve ambalajının zarar görmemiş olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICIya teslim edilen ürünün SATICIya gönderildigine dair kargo teslim tutanağı örneği ile satış faturası aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve iadesi gerçekleşen mal yada ürünün ulaşmasını takip eden 7 iş günü içinde ürün bedelinin ALICI'nın kredi kartı hesabına iade edilmesi için SATICI ilgili banka nezdinde girişimde bulunur. Ürün bedelinin iadesinde banka tarafındaki aksaklıklardan dolayı SATICI sorumlu tutulamaz. Satış faturasının aslının gönderilmemesi durumunda katma deger vergisi ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilmez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICIya aittir. Ayrica, niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b) ve Hür türlü kozmetik ürünlerinde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

Madde - 7
YETKİLİ MAHKEME:
Is bu sözlesmenin uygulanmasinda, Sanayi ve Ticaret Bakanliginca ilan edilen degere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICInın veya SATICInın yerleşim yerindeki TÜKETICI MAHKEMELERI yetkilidir. Siparişin elektronik ortamda onaylanması durumunda, ALICI iş bu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.